kolmapäev, 29. jaanuar 2014

Reisides autoga


Autoga reisimine on kindlasti üks soodsamaid ja mõnusamaid võimalusi.
Soodsamaid on ta sellepärast, et kui autos on vähemalt 4 inimest siis tulevad üldsed kulud oluliselt väiksemad, kui sõita näiteks reisibussi või lennukiga.

Siin tooksingi ära mõned nõuanded autoga reisimisel.

1. Enne reisi kontrolli kindlasti üle auto seisukord. Vaheta vajadusel õli, lase kontrollida liikuvad osad, kontrolli tagavararehvi korrasolekut, jne.
Sa ei taha ju, et keset reisi äkitselt läheb auto rikki ja pead sellepärast plaane ümber tegema. Korras auto on eduka autoreisi võti!

2. Võta kaasa rehviremondi vaht. Hea ja kindel asi, kui rehviga midagi juhtub. Muidugi ei remondi vaht suuri auke vaid päästab sind väikeste juhtumite puhul.

3. Vaata üle oma remondi tööriistad. Ei tea kunagi millal võib autoga midagi juhtuda ja vaja natukene remontida.

4. Kindlasti võta kaasa adapter millega saad laadida telefoni, arvutit või fotoaparaadi akut. Siis ei teki kunagi muret tühja aku pärast. Seda müüakse paljudes elektroonika poodides ja on väga lihtsalt kasutatav vidin.

5. Varusta ennast GPS-iga. Eri riigi kaardid on küll huvitavad ja põnev on teed nendest jälgida aga GPS-i abil saad palju lihtsamalt ja kiiremini leida otsitava sihtkoha. Muidugi tasub nii igaks juhuks hoida ka paberkaart käepärast, sest vahel võib ka GPS valesti teed näidata .

6. Varusta ennast piisaval hulgal erineva muusikaga. Sõites pikka maad ei taha ju kuulata sama muusikat pidevalt. Vahelduv muusika hoiab sind reipana ja meeleolu üleval.

7. Võta kaasa kaelapadi. Olles kaassõitja on mõnus kaelapadjale toetuda ja kael ei jää kangeks pikal sõidul.

8. Pakkides autosse kaasavõetavaid asju vaata kriitilise pilguga üle, et kas sul ikka on seda kõike vaja. Alati ei tasu võtta hullupööra palju asju kaasa arvates, et autos ju ruumi küllaga. Mõistlik on ikka võtta vajaminevaid asju mitte kaisukaru magamiseks jne. Sedasi on auto kergem ja lihtsam ka endal asju ülesse leida.

9. Üheks väga tähtsaks autoreisija punktiks on hea reisiseltskond. Reisi ainult nendega, keda tunned ja usaldad. Sedasi on lihtsam saada üle igasugustest tõrgetest, mis reisil ikka ette tulevad. Võib olla ka vähem tuttav inimene autos, kuid kunagi ju ei tea mis olukorras kellegil närvid krussi lähevad.

10. Kui sa ei taha aga enda autoga reisida, siis on lihtsam viis valida mõni rendiauto. Sellega vähenevad mured. Tavaliselt rendifirmad hooldavad oma sõidukeid hästi ning üks mure vähem. Siin mõni autorent Tallinnas:
www.dayrent.ee


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar