Pariis

 Võimas Pariisi visiitkaart
Naisteleht - 2. Mai 2011
Woman´s Magazine - 2. may 2011
                                     
Ehkki järjekord Eiffeli torni pääsemiseks on pikk, tasub see ära seista. Sest kui Pariisi külastades jääb selles tornis käimata, on pool linnast nägemata.

Kevadises Pariisis ringi jalutades jääb mulje, nagu ei käiks keegi enam tööl. Pargid on rahvast puupüsti täis. Võetakse päikest, süüakse-juuakse ja peetakse piknikut.

Üks populaarsemaid piknikukohti on Eiffeli torni park — meeletult ilus vaade Eiffelile ja päikeseline ilm teevad selle koha romantikute paradiisiks. Keegi ei pahanda ka siis, kui avad sealsamas veinipudeli (poest saab hea veini juba kolme euroga!) ja tunned end mõnusalt.

Hea õhkkond ümbritseb seda paika, kõik naudivad elu ega muretse teiste arvamuse pärast.

Aga ärge unustage end torni alla murule — üles ronimata jääb rohkem kui pool kogemust saamata. Eiffeli tipust avaneb võrratult kaunis vaade: kogu linn on justkui peopesal, siit paistavad kätte kõik teised Pariisi vaatamisväärsused Louvre’ist alustades ja Pompidou keskusega lõpetades. Ilusa ilmaga võib näha isegi 68 kilomeetri kaugusele!

Eiffeli tornis on mitu restorani ja suveniiripoodi ning, üllatus-üllatus!, sealsetes suveniiripoodides pole hinnad põrmugi kõrgemad kui mõnes maa peal asuvas poes.

Õhtul muutub Eiffel eriti romantiliseks. Kohe, kui hakkab hämarduma, süttivad tornis tuled. Sedagi vaatemängu ei tasu Pariisis olles maha magada. Tarmo Premet.

Toit: Romantiline õhtusöök Eiffeli tornis

Prantslased on gurmaanid. Ehkki Pariisis saab eine kätte ka vähem kui viie euro eest ning kebabimüüjaid ja Hiina restorane on Eiffeli lähedal mitmeid, tasuks ükskord elus ka Eiffeli torni restoranis einestada.

See pole mingi turistilõks: paljud prantslased tulevad siia oma kallima kätt paluma või pulmareisil romantilist õhtusööki päikeseloojangul nautima. Õhtusöögi hind ühele on umbes 25 eurot.

Traditsiooniline Prantsuse eine algab kuuma eelroaga, järgneb supp, põhiroog, salat, juust ja lõpuks magustoit.

Jook: Pariisi kohvikud

Kohalikel on komme käia hommikukohvi väljas joomas, et nautida seltskonda ja suhelda kas või mõne meeldiva võõraga.

Elamus: Fakte Eiffeli tornist

 • Eiffeli torn on kõrgeim hoone Pariisis. Selle kõrgus on 324 meetrit.
 • Kuni 1930. aastani oli Eiffeli torn kõrgeim ehitis maailmas.
 • Eiffeli torni metall kaalub umbes 7300 tonni ja kogu struktuur umbes 10 100 tonni.
 • Eiffeli tornil on 2 500 000 neeti ning 18 038 raudosa.
 • Eiffeli torni värvitakse iga seitsme aasta tagant. Selleks kulub 60 tonni värvi.
 • Torni korrashoidmiseks kulub aastas neli tonni puhastuslappe, 400 liitrit puhastusainet ja 25 000 prügikotti.

Kuidas kohale saab?

Estonian Air lendab suvel Tallinnast otse Pariisi. Torni minejatel on soovitatav osta pilet interneti kaudu ette ära, sest kohapeal võivad piletijärjekorrad venida tunde. Varem broneeritud piletiga pääseb torni kindlal kellaajal. Pileti hind on 13 eurot.

Linke

www.tour-eiffel.com
Kuningas Louis XIV elupaik mida kadestavad kõik.
 
Pariisis käiakse ikka kunsti- ja romantikat nautimas. Paljud aga ei tea mida pakub Pariisi lähiümbrus. Linnast mõnekümne minutilise rongisõidu kaugusel asub võimas ja üllatusi täis Versilles´i loss.
Nii suursugune ja elegantne, mis on kadedaks teinud mitmeid valitsejaid sajandite jooksul. Tänaseni on see üks Euroopa suurim oma lossi ja pargiansambliga. Päikesekuningas Louis XIII valitsusajal 1624. a valminud jahilossi hakati järjekindalalt laiendama Louis XIV ajal ja Päikeskuningas tegi sellest lossist absoluutse monarhia sümboli. Oma suuruse ja toredusega pidi see hämmastama kogu Euroopat. Selle eesmärgi loss ka saavutas.Loss on võimas ning tohutult kullatud ja nikerdatud.  Juba eemalt vaadates sätendab uhke loss kullasäras vastu. Koonerdatud pole ei kullaga ega ka kunstiga. Kõige sellega toimetulekuks on lossi andministratsioon hästi mõelnud ja tasuta jagatavate kuularite abil võib inglise või mõnes muus keeles saada palju huvitavat infot. 

Kuulsamaks võib pidada Versailles peeglite saali. Saali pikkuseks on 73 m ning oma 357 peegliga on see muljetavaldavaim koht terves lossis. Seda käisid vaatamas aadlikud isegi kaugematest riigi piirialadelt. Saali lasi teha kuningas louis XIV, et näidata rikkust ja jõudu. Seitsmeteistkümnest aknast langeb valgus seitsmeteistkümnele peeglitega muutes saali võrratult kauniks.


Lossi ümber olev park teeb silmad ette pea kõikidele aedadele maailmas. Parki võib nimetada lausa muinasjutuliseks. Nagu loodiga mõõdetud puud ja põõsad on sedavõrd sirged ja uhked, et jätab täiesti unustamatu mulje.
Keset kuningliku muruplatsikesi ja metsasalusid puhkevad veelilledena õitsele rohkearvulised purskkaevud. See oli 17. sajandi insenerimõtte ime.
Versaille pargid võtavad enda alla umbes 101 ha. Pargis on olemas Suur kanal, õigemini terve kanalite süsteem, mida nimetati Väikeseks Veneetsiaks.

Versaillei lossi park pole ainult turistide meeliskoht, vaid ka kohalikud käivad seal ilusa ilmaga puhkamas ja pikniku pidamas. Mõnusalt aega veetes ja jalgu pargi tiigis leotades võib see koht saada sedavõrd armsaks, et ei tahagi enam lahkuda. 


 
Parki kaunistavad mütoloogiliste tegelaste skulptuurid, purskkaevud, labürindid.Nõuanne:
Lossi külastamiseks on soovitav planeerida terve päev. Isegi kiire külastamisega läheb selle võimsalt suure lossi külastamiseks minimaalselt 3 tundi. Kui aga võtta vabalt, nautida kaunist ilma ning tunda ennast kui kuningana / kuningannana, võib päev olla meeldejäävaim Pariisis.
Versaillet tahavad külastada paljud ja ka järjekorrad on tihti väga suured. Ostes pileti internetist aadressilt www.chateauversailles.fr hoiab aga aega kõvasti kokku.

Versailles Slideshow: Www.reisinipid.blogspot.com’s trip from Tallinn, Estonia to Paris, France was created by TripAdvisor. See another Paris slideshow. Take your travel photos and make a slideshow for free.

-----------------------------------------------------------------------------

Eiffel

Pariisi teatakse kui kunsti- ja armastuse linna. Seda kõike on seal tõesti palju. Selleks aga, et selgust tuua kohalike vaatamisväärsuste kohta on mõistlik ennem kodus teha ära korralik eeltöö. Vastasel juhul võib reis minna väga segaseks.
Pariisis olles tundub nagu keegi ei käigi enam tööl. Pargid on rahvast puupüsti täis. Mõnusalt võetakse päikest ja süüakse-juuakse. Kes magab, kes sööb-joob aga hästi tunnevad ennast seal kõik.


Üheks väga populaarseks pikniku kohaks on kindlasti Eiffeli torni park. Meeletult ilus vaade otse Eiffelile ja päikseline ilm teeb selle koha romantikute paradiisiks.
Kedagi ei häiri, kui avada seal samas mõni vein ja mõnusalt tunda ennast. Kuidagi väga hea õhkond ümbritseb seda paika. Kõik tunnevad ennast vabalt ja ei muretse teiste arvamuse pärast.

Kellel aga soovi võib ka kuulsat Eiffeli torni külastada. Seda kogemust ei tasu kindlasti kasutamata jätta. Kui pole Eiffeli tornis käinud on pool Pariisist nägemata. Võrraltult kaunis vaade avaneb torni tipust. Ilusa ilmaga võib näha isegi 68 km. kaugusele.
Eiffeli tornis on mitmeid suveniiri poode ja restorane ja mis üllatav, siis ei olegi suveniiripood kallim kui mõni allpool olev pood. Restoran aga on väga populaarne turistide seas. Paljud tulevad Eiffeli torni oma kallima kätt paluma või pulmareisil romantilist õhtusööki nautima ja päikeseloojangut imetlema.
Õhtul muutub Eiffeli torn aga eriti romantiliseks. Koheselt, kui hakkab hämarduma süttivad tornis tuled. Natukene eemalt platvormilt vaadates seda tuledesäras torni on selge, et Pariisis olles ei tasu sellist vaatemängu maha magada.

Torni minejatel on soovitav pilet osta juba varem ära internetist. Vastasel juhul võib järjekorras seismine rikkuda kauni päeva. Umbkaudne järjekorras seismise aeg võib olla nii 3-4 tundi. Aadressilt www.tour-eiffel.com broneeritud piletiga saab aga kindlal kellaajal otse torni. Broneerimine on lihtne ja mugav. Hind on 13 Eurot. See sisaldab lifti sõitu kõikidele korrustele.
Tippu saab minna ka jala aga see võib olla tõeliselt raske, sest on see ju ikkagi 324 m kõrgune.

Siinkohal mõned huvitavad faktid Eiffeli tornist:

 • Eiffeli torn on kõrgeim hoone Pariisis.
 • Kuni 1930 aastani oli Eiffeli torn kõrgeim ehitis maailmas.
 • Eiffeli torni metall kaalub umbes 7300 tonni ja kogu struktuur kaalub umbes 10100 tonni.
 • Eiffeli tornil on 2 500 000 neeti ning 18 038 raud osa.
 • Eiffeli torni värvitakse iga 7 aasta tagant. Selleks kulub 60 tonni värvi.
 • Eiffeli torni korrashoidmiseks kulub aastas 4 tonni puhastus lappe, 400 liitrit puhastusainet, 25 000 prügikotti.
Eiffel Tower Slideshow: Www.reisinipid.blogspot.com’s trip from Tallinn, Estonia to Paris, France was created by TripAdvisor. See another Paris slideshow. Create your own stunning free slideshow from your travel photos.